Сім’я - найважливіший фактор розвитку дитини

  • 345

Фото без опису

Сім'я – це джерело любові, підтримки, навчання та розвитку для дітей. Сім'я – це місце, де дитина відчуває себе прийнятою, захищеною, цінною та щасливою. Дитина, яка має сім'ю, знає, що вона не самотня, що вона має когось, хто завжди буде поруч, хто піклується про неї, хто розуміє її, хто допоможе їй у важкі моменти.

З метою збереження сімї для дитини, запобіганню соціального сирітства, збільшення батьківського потенціалу у вихованні дітей та надання якісних соціальних послуг потребуючим, 09 липня поточного року фахівцями із соціальної роботи комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради відвідано 7 сімей, в яких виховується 15 малолітніх/неповнолітніх дітей. Означені сім’ї проживають в селах Тополі,  Левченкове, Михайлівка, Бойківщина та селищі Драбів. Серед даних сімей: 4 сім’ї отримують соціальну послугу соціального супроводу; 2 сім’ї отримують соціальну послугу консультування; 1 сім’ї надано соціальну послугу інформування.

В ході  соціальної роботи в сімях, які перебувають у складних життєвих обставинах з батьками проводилася робота відповідно до складених планів соціального супроводу та консультування, а саме : зменшення асоціальної поведінки батьків та вживання алкоголю; працевлаштування дорослих членів родин; створення для дітей відповідних умов для їх комфортного проживання в цих сімях; забезпечення першочергових потреб дітям у харчуванні, відпочинку, навчанні та розвитку, сприятливому мікрокліматі в сімях.

Окрім цього, 2 сімям, в яких виховується та проживає 5 дітей надано гуманітарну допомогу у вигляді засобів гігієни, дитячих памперсів, одягу, домашнього текстилю.

За ініціативи КЗ «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради,  сприяння відділу освіти Драбівської селищної ради та допомоги старости села Бойківщина, 03.07.2024 року одній із вище зазначених сімей, в якій виховується 4 малолітніх дітей надано гуманітарну допомогу у вигляді ліжок з матрацами, одіял, подушок, стільчиків, шаф для одягу.

Відповідно до листа Драбівського відділу соціальної підтримки громадян Управління соціального захисту населення  Золотоніської РДА від 27.06.2024 № 216-Д щодо кількості осіб, які отримали державну соціальну допомогу при народженні дитини на території Драбівської громади, цього ж дня фахівцем із соціальної роботи, який відповідальний за здійснення перевірки за цільовим використанням ДСД при народженні дитини відвідано 1 сімю, в якій виховується 3 малолітніх/неповнолітніх дітей, яка проживає в селищі Драбів.

В ході роботи встановлено, що виплачена сума допомоги використана для забезпечення належних умов для утримання та виховання дитини в цій сімї, про що складено відповідний Акт. Також маму поінформовано та попереджено про те, що в разі виявлення факту нецільового використання нею державної соціальної допомоги при народженні дитини, дану допомогу може бути припинено.

Означені перевірки триватимуть і надалі.