Гранти та кредити на придбання сонячних електростанцій у 2024 році в Україні!

Війна в Україні спричинила значні труднощі у сфері енергопостачання, включаючи відключення світла та руйнування енергетичної інфраструктури. В умовах постійних загроз та нестабільного постачання електроенергії, все більше громадян та підприємств звертаються до альтернативних джерел енергії, зокрема сонячних електростанцій, щоб забезпечити безперебійне енергопостачання.

Драбівська селищна рада повідомляє, що в 2024 році в Україні передбачено ряд програм, які спрямовані на підтримку придбання та встановлення сонячних електростанцій для приватних будинків, комерційних об’єктів та промислових установок. Ці програми включають гранти та кредити з пільговими умовами, що дозволяють споживачам значно знизити витрати на встановлення сонячних електростанцій.

Гранти на придбання сонячних електростанцій — це безповоротна фінансова допомога, яка надається урядом або міжнародними організаціями для стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії. Вони дозволяють частково або повністю покрити витрати на придбання та встановлення сонячних панелей, інверторів та іншого обладнання.

Основні програми грантів :

Програма "Чиста енергія":

- Надає гранти до 50% від вартості обладнання для приватних домогосподарств

Програма "Зелений бізнес":

- Підтримує малий та середній бізнес у переході на відновлювані джерела енергії, покриваючи до 40% витрат

Міжнародні гранти:

- Фінансування від Європейського Союзу та інших міжнародних організацій для підтримки сталого розвитку енергетики в Україні

Кредити на придбання сонячних електростанцій надаються банками та іншими фінансовими установами на пільгових умовах. Ці кредити дозволяють розподілити витрати на встановлення системи на тривалий період, що робить їх доступнішими для споживачів.

Основні програми кредитування доступні в наступних банках:

1.Ощадбанк

Надає кредити зі ставкою від 7% річних на термін до 7 років. Банк також пропонує спеціальні умови для клієнтів, які встановлюють сонячні електростанції в рамках програми "Теплі кредити"

2.ПриватБанк

Забезпечує фінансування на встановлення сонячних електростанцій зі ставкою від 9% річних та терміном до 10 років. Доступні різні варіанти погашення кредиту, включаючи можливість дострокового погашення без штрафів.

Для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) спеціально розроблена Програма “ГрінДім”, що дозволяє встановлювати сонячні електростанції для спільного користування. Програма надає пільгові кредити та гранти на встановлення сонячних електростанцій, що дозволяє значно знизити витрати на електроенергію для всіх мешканців будинку.

Переваги грантів та кредитів на придбання сонячних електростанцій

• Зниження витрат на встановлення: гранти та пільгові кредити дозволяють значно знизити початкові витрати на придбання та встановлення сонячних електростанцій.
  • Енергонезалежність: використання сонячної енергії зменшує залежність від традиційних джерел енергії та централізованих електромереж.
  • Економія на електроенергії: власники сонячних електростанцій можуть зменшити свої витрати на електроенергію або навіть продавати надлишкову енергію до мережі.
  • Екологічна чистота: сонячні електростанції сприяють зменшенню викидів парникових газів та інших шкідливих речовин.
  • Стабільність енергопостачання: у періоди відключення світла, сонячні електростанції забезпечують безперебійне постачання електроенергії.

Для отримання гранту або кредиту на придбання сонячної електростанції потрібно виконати наступні дії, а саме:

1.          Вибрати програму: ознайомитися з умовами різних програм грантів та кредитів і обрати найбільш підходящу.

2.          Подати заявку: зібрати необхідні документи та подати заявку до відповідної організації чи фінансової установи.

3.          Отримати схвалення: пройти процедуру перевірки та отримати схвалення на фінансування.

4.          Встановити обладнання: придбати та встановити сонячну електростанцію згідно з умовами гранту або кредиту.