Внесено зміни до Календаря профілактичних щеплень в Україні

  • 51

В Україні оновлено Національний календар профілактичних щеплень | Центр  громадського здоров'я

Міністерство охорони здоровя Україн прийняло зміни до   Календаря профілактичних щеплень в Україні і Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень. Документ пройшов громадське обговорення, уже зарестрований у Мін’юсті, але зміни ще не набрали чинності.

У Календарі щеплень з’явиться новий розділ із Переліком інфекційних хвороб та професій, виробництв, організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти таких інфекційних хвороб як дифтерія і правець.

Перелік виробництв, професій, організацій, до роботи в яких не можуть бути допущені особи, яким не зроблено щеплення проти визначених інфекційних хвороб, набере чинності 1 жовтня 2024 року. Із цього дня він буде включений до наказу МОЗ «Щодо організації проведення обовʼязкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких повʼязана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб» від 23.07.2002 № 280.

Оновлення Положення про щеплення пов’язане насамперед із дозволом відкривати медичні кабінети для проведення вакцинації в аптечних закладах, що діє з 2 червня 2024 року.

Так, Положення про щеплення відтепер передбачатиме, що профілактичні щеплення здійснюються не лише в пунктах щеплень, які можуть бути постійними або тимчасовими, а й у медичних кабінетах аптечних закладів.

До організації проведення вакцинації слід залучати лікарів, які пройшли спеціальні щорічні навчання з питань вакцинації, правил організації і техніки проведення щеплень, а також навичок надання домедичної допомоги при невідкладних станах.

Проводити вакцинацію в пунктах щеплень мають право фахівці з фаховою передвищою, початковим рівнем (короткий цикл) та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти та магістри з медсестринства, які пройшли спеціальні щорічні навчання з питань вакцинації, правил організації і техніки проведення щеплень, а також набуття навичок надання домедичної допомоги.

У медичних кабінетах аптечних закладів для проведення вакцинації залучатимуть фармацевтичних працівників (фармацевтів, фармацевтів клінічних), які пройшли спеціальні щорічні навчання з питань вакцинації, правил організації і техніки проведення щеплень, а також набуття навичок надання домедичної допомоги при невідкладних станах.