Драбівська дитяча школа мистецтв зустріла свій 60-й день народження
Сьогодні, Драбівська дитяча школа мистецтв Драбівської селищної ради зустріла свій 60-й, ювілейний день народження.
Історія закладу повна досягнень, натхнення, і незмінного прагнення розвивати таланти і творити мистецтво на вищому рівні. У рамках святкування 60-річного ювілею, працівники школи мистецтв створили особливий творчий подарунок - вони підготували емоційне та зворушливе відео, яке розповідає про багаторічну історію існування цього закладу та його внесок у культурне життя громади. У цьому відео педагоги, учні, випускники та інші працівники школи зібрали найяскравіші моменти та знакові події, що супроводжували їхній творчий шлях.
Привітали педагогів та учнів мистецького закладу очільники Золотоніського району Юрій Степанович Дудка, голова районної державної адміністрації, та Борис Григорович Євмина, голова районної ради, депутат Черкаської обласної ради Григорій Іванович Плічко та Драбівський селищний голова Світлана Іванівна Орел.
Як зауважила у вітальному слові Світлана Іванівна: «Дитяча школа мистецтв є затишним осередком культурного простору та високопрофесійної музичної освіти Драбівської громади. Тут поєдналися традиційні форми навчання з інноваційними технологіями та програмами. У школі завжди панує творча атмосфера із затишно облаштованими аудиторіями, обладнаними сучасними технічними засобами, необхідними для навчального процесу музичними інструментами, різноманітними сценічними костюмами. А педагогічний склад школи ‒ це творча команда однодумців, які змогли створити та зберігають унікальне середовище для всебічного розвитку учнів». Світлана Іванівна також вручила від селищної ради сертифікат на 50 тисяч гривень на придбання сценічних костюмів для зразкового аматорського ансамблю танців "ДИВОЦВІТ" дитячої школи мистецтв.
Керівника школи та педагогічний колектив нагородили Почесною грамотою Черкаської обласної ради, спільною Почесною грамотою районної державної адміністрації та районної ради, Почесними грамотами селищної ради та низкою подяк. На день народження прийнято дарувати подарунки, тому не обійшлося і без них.
Щиро вітаємо зі святом та бажаємо викладачам та учням майбутніх звершень у світі мистецтва, які прикрашають не лише нашу Драбівщину, а й всю Україну!
Історична довідка.
Драбівська дитяча музична школа почала своє існування 10 серпня 1964 року на території санаторію-профілакторію «Пролісок».
Першим директором призначено Щербатюка Олексія Юхимовича, який провів велику організаційну роботу по добору педагогічних працівників – ініціативних, наполегливих та досвідчених.
Звертаючись до архівних документів, можна зрозуміти, що школу відвідувало дуже багато дітей. В перший рік навчання до школи було зараховано близько 130 учнів, не лише з Драбова, але й з багатьох навколишніх сіл.
З кожним роком Драбівська дитяча музична школа здобувала все більше і більше авторитету та поваги.
Перший звітний концерт було проведено в приміщенні Будинку культури 22 травня 1965 року, а в 1966-1967 роках були створені 10-ти місячні курси хормейстерів-баяністів.
Перший випуск учнів музичної школи відбувся в 1968 році.
Поступово школа поповнювалалсь новими спеціалістами, утворювалися нові відділи. А педагогічний колектив переживав переселення. Цього разу, в приміщення нинішнього Драбівського краєзнавчого музею.
У 1971 році школу очолив Михайло Михайлович Ступаченко. Під його керівництвом добудували та розширили приміщення. Приїздили нові спеціалісти, зростав контингент учнів, відкривалися філіали школи в селах Великий Хутір, Шрамківка, Драбове-Барятиське, Михайлівка. За сприяння керівників району придбали нові музичні інструменти.
Настав період коли випускники школи обирали собі за професію викладання в музичній школі, тому вступали в музичні училища та училища культури.
Пропрацював Михайло Михайлович директором музичної школи 15 років.
1987 рік, школу очолила Галина Сергіївна Кириченко. Роки минали, змінювалися часи… Незалежна держава, нові виклики.
В 1991 році школа знову переселяється, але вже в нове просторе, світле приміщення при районному Центрі культури та дозвілля і найбільший потенціал школи розкрився саме тут.
Повертаються в рідне селище колишні випускники школи, тепер вже дипломовані спеціалісти. Збільшується викладацький склад, контингент учнів зріс до 300 осіб.
В 1993 році проходить реорганізація музичної школи, в результаті якої вона отримує статус школи мистецтв з відповідним розширенням методичних програм. Відкриваються нові відділи, на базі школи проводяться обласні семінари, методичні об’єднання.
Нині в школі мистецтв діють 3 відділи: музичний, хореографічний та образотворчого мистецтва. Діти навчаються у 18 просторих класах.
Музичний відділ Драбівської дитячої школи мистецтв має найдавнішу історію. Важко порахувати скільки юних музикантів змогли, опанувати гру на таких інструментах як фортепіано, гітара, баян, акордеон, духові та ударні інструменти, бандура, домра, скрипка, балалайка та вміння володіти своїм голосом в хоровому та сольному співі. Учні та викладачі музичного відділу завжди були активними учасниками концертів, переможцями конкурсів міжнародного, всеукраїнського, обласного, районного рівнів та завжди майстерно демонстрували свої вміння та навички як у сольному виконанні, так і в складі оркестру, хору та ансамблів найрізноманітніших складів.
Вже більше 30 років носить звання народного оркестр народних інструментів викладачів школи. Засновником якого був перший директор музичної школи Олексій Щербатюк. Згодом керівниками оркестру ставали Петро Отвиновський, Віктор Мазур, Валерій Бойсак. А нині керівником оркестру є випускник школи – Сергій Дерновий.
В 2000 році на базі Драбівської дитячої школи мистецтв був створений хоровий колектив «Козацька слава», який згодом отримав звання народного. Незмінним керівником колективу з перших років заснування є Ігор Кукса.
Викладацький склад музичного відділу формувався завдяки поверненню на роботу в рідну школу випускників, після закінчення навчання в вищих і середніх навчальних закладах. Це – Петренко Михайло Олександрович, Шурубура Валентина Андріївна, Олишевко Ольга Іванівна, Марунич Лариса Володимирівна, Матієнко Наталія Василівна. А також завдяки тим спеціалістам, що приїздили в Драбів по направленню чи з інших причин, та залишилися тут жити і працювати, зробивши надзвичайно багато для розвитку музичної професійної освіти в Драбівському районі. Серед них-Шкільнюк Тетяна Іванівна, Паніщева Любов Михайлівна, Отвиновський Петро Петрович, Мазур Віктор Семенович, Жук Марія Олексіївна, Грабовська Тетяна Борисівна, Кириченко Лариса Андріївна, Видовська Юлія Іванівна, Сандига Валентина Миколаївна.
Гордістю нашої школи є відділ образотворчого мистецтва, який має особливу ауру натхнення.
Першими викладачами відділу були Турло Анатолій Іванович, Безкопильна Віра Андріївна, Байда Світлана Федорівна, Мірошник Валентина Миколаївна. А нині викладачами школи працюють вже їхні вихованці – Перехрест Зореслава Анатоліївна, Павлик Марія Костянтинівна, Усик Тетяна Іванівна, Бринзей Оксана Василівна, Максименко Інна Іванівна та Касьян Ярослава Олексіївна.
Творчість учнів відділу своє визнання отримує через участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, районних фестивалях та конкурсах, в яких вони посідають призові місця.
А справжньою окрасою нашої школи, є постійно діюча виставка робіт учнів відділу образотворчого мистецтва, і кожен хто завітає, має змогу доторкнутися до прекрасного світу мистецтва наших юних вихованців.
Жоден святковий захід в громаді не проходить без участі учнів хореографічного відділу, який розпочав свою роботу у 1987 році. Вагомий внесок при цьому був зроблений викладачем школи по класу хореографії Наталією Володимирівною Соляник, яка 1992 році стала першим керівником ансамблю танцю «Дивоцвіт».
У 1996 році цей танцювальний колектив заслужено отримав почесне звання «зразковий».
2011 року керівником зразкового аматорського ансамблю танцю «Дивоцвіт» призначено випускницю школи мистецтв по класу хореографії та Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв за сцеціальністю «Хореографія» Нестеренко Олену Сергіївну.
Колектив неодноразово захищав честь рідної Драбівщини, не лише на сценах району, області, а й на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, виборюючи призові місця.
Напружені репетиції, навчання високій гармонії мистецтва, відповідальні виступи, виставки та майстер-класи - все це, хоч і відбирає час та сили у наших вихованців, але дарує набагато більше: розкриття здібностей, вміння організовувати свій вільний час, багатство спілкування, володіння своїми талантами.
Реалії сучасності вносять свої корективи до життя і діяльності школи мистецтв. Та, незважаючи на всі виклики сьогодення вона продовжує працювати, впроваджуючи нові технології, нові форми роботи, шукаючи нові шляхи вирішення проблем і, звичайно, продовжуючи дарувати радість слухачам, глядачам та поціновувачам мистецтва.
Бажаємо, щоб здійсненню усіх задумів нічого не завадило! Нехай живе творчість, а дружний колектив викладачів і учнів надихається її живильною силою! Миру і яскравих злетів, насиченого творчого життя й досягнень! Нехай яскраву біографію чудового закладу і надалі прикрашають імена талановитих учнів, які прославлятимуть рідний край далеко за його межами!