Відділ з питань ветеранської політики Драбівської селищної ради

  • 37

Немає опису світлини.

Відділ з питань ветеранської політики Драбівської селищної ради

Начальник – Любов Анатоліївна БУТ

Головний спеціаліст – Юлія Леонідівна БАШТАН

Поштова адреса: 19801, Черкаська обл., Золотоніський р-н, селище Драбів, вул. Центральна, буд. 65

Графік роботи: понеділок - четвер 8:00-17:00,  

                           п'ятниця - 8:00-16:00

Електронна адреса: veteranskapolitikadsr@gmail.com

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відділ з питань ветеранської політики Драбівської селищної рад

(затверджено рішенням Драбівської селищної ради від 28.06.202442-4/VІІІ)

  1. Загальні положення

1.1. Відділ з питань ветеранської політики Драбівської селищної ради (далі за текстом – Відділ) є структурним підрозділом виконавчого апарату Драбівської селищної ради.

Відділ є підзвітний і підконтрольний Драбівській селищній раді,  підпорядкований селищному голові, а в плані делегованих повноважень - виконавчому комітету селищної ради.

1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, рішеннями міністерств,  рішеннями Драбівської селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями Драбівського селищного голови, прийнятими в межах їх повноважень, Регламентом Драбівської селищної ради та її виконавчого комітету, інструкцією з діловодства, цим Положенням, а також іншими нормативно-правовими і локальними актами, що стосуються  роботи Відділу.

1.3. Положення, зміни та доповнення до Положення затверджуються рішенням сесії селищної ради за пропозицією селищного голови та/або депутатів селищної ради, начальника Відділу.

1.4. Відділ забезпечує на території Драбівської селищної територіальної громади реалізацію державної ветеранської політики, зокрема, щодо соціального захисту ветеранів та членів сімей ветеранів, а також забезпечує права і свободи зазначених осіб під час переходу від військової служби до цивільного життя.

2. Основні завдання   Відділу

        Основними завданнями Відділу є:

   1. Підготовка  пропозицій  до  проектів  регіональних та місцевих програм з питань державної ветеранської політики.

  2. Забезпечення реалізації державної ветеранської політики, а саме з питань:

  - соціального захисту ветеранів та членів їх сімей, зокрема забезпечення психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також санаторно-курортним лікуванням, житлом;

   - надання/позбавлення статусу та видачі посвідчень ветеранам (учасникам бойовий дій в частині видачі посвідчення) та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України (при  наданні  відповідних повноважень);

  - переходу від військової служби до цивільного життя військовослужбовців, які звільняються або звільнені із військової служби з числа ветеранів війни;

   - розвитку спорту ветеранів війни та фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни;

   - вшанування пам’яті ветеранів;

   - популяризації та забезпеченню формування позитивного образу ветерана у суспільстві.

   3.Забезпечення прав і свобод ветеранів та членів сімей ветеранів.

   4.Виконання державних, регіональних  і місцевих програм з питань державної ветеранської політики.

 5.Забезпечення реалізації державної політики у сфері залучення ветеранів війни до утвердження української національної та громадянської ідентичності, у тому числі через реалізацію заходів національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання.

  6.Визначення потреб ветеранів та членів їх сімей на території громади, внесення пропозицій щодо задоволення таких потреб селищному голові.

Розроблення за результатами аналізу потреб ветеранів та членів сімей ветеранів відповідних місцевих програм з питань ветеранської політики, визначення завдань та заходів з їх реалізації, спрямованих на задоволення виявлених потреб ветеранів та членів сімей ветеранів, визначення джерел фінансування таких  програм.

    7. Подання пропозицій селищному голові під час формування проекту бюджету громади щодо передбачення коштів у складі видатків на фінансування місцевих програм розвитку та підтримки ветеранів та членів їх сімей.      

  8.Організація роботи з визначення потреб громади у заходах розвитку та підтримки, соціальних послугах для ветеранів та членів їх сімей, підготовка та подання пропозицій селищному  голові.   

    9. Сприяння волонтерським організаціям та окремим волонтерам у наданні допомоги ветеранам та членам їх сімей.

  10.Здійснення аналізу ефективності проведення у громаді роботи з підготовки до повернення ветеранів, заходів спрямованих на попередження потрапляння їх у складні життєві обставини, та прогнозування їх потреб у             підтримці.        

 11.Участь в організації надання соціальних послуг і проведення соціальної роботи на території громади шляхом надання пропозицій, визначених на основі потреб ветеранів та членів сімей ветеранів.

 12.Участь у інформаційному та методичному забезпеченні надання адміністративних послуг для ветеранів та членів сімей ветеранів через  центр надання адміністративних послуг.

 13.Проведення моніторингу надання ветеранам та членам сімей ветеранів послуг, пільг та соціальних гарантій відповідно до закону, участь у проведенні оцінювання якості їх надання згідно з відповідними стандартами, оприлюднення результатів такого моніторингу;

 14.Забезпечення збору, аналізу та надання даних та інформації, необхідної для формування і ведення Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

 15.Взаємодія з заінтересованими органами, підприємствами, установами, організаціями різних форм власності, у тому числі із громадськими та іншими організаціями, волонтерами та благодійниками у питаннях соціального захисту ветеранів та членів сімей ветеранів, реалізації прав таких осіб та їхньої реінтеграції у громади, спільноти та родини;

 16.Розміщення інформації у формі, доступній для сприйняття особами з будь-яким видом порушення здоров'я, про права, перелік послуг, пільг та соціальних гарантій для ветеранів та членів сімей ветеранів, перелік документів, необхідних для їх отримання, порядок та спосіб подання необхідних документів, інформації про умови чи підстави їх отримання, розмір пільг, можливі способи отримання відповіді (результату), акти законодавства, що регулюють питання реалізації прав, отримання послуг, пільг і соціальних гарантій ветеранами та членами сімей ветеранів.

17.Забезпечення налагодження комунікації між ветеранами, членами сімей ветеранів, членами сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членами сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та суб’єктами надання публічних послуг, формування пропозицій щодо удосконалення якості їх                надання.

18.Прийом громадян з питань ветеранської політики, розгляд запитів на доступ до публічної інформації з питань, що належать до компетенції Відділу.

19.Опрацювання запитів і звернень народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад з питань, що належать до компетенції Відділу.

20. Виконання інших функцій відповідно до покладених на нього завдань.

                                             3. Права Відділу               

3.1. Відділ для здійснення повноважень та виконання завдань, має право одержувати в установленому законодавством порядку від структурних підрозділів виконавчого апарату селищної ради,  виконавчих органів селищної  ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

3.2. Залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих  питань спеціалістів, фахівців структурних підрозділів виконавчого апарату селищної ради, виконавчих органів селищної  ради, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою).

3.3. Вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи виконавчих органів селищної ради у сфері розвитку, підтримки, захисту та реалізації прав та інтересів ветеранів та членів їх сімей.

3.4. Користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами.

3.5. Скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до компетенції Відділу.

         4.Організація роботи Відділу

4.1.Організація роботи Відділу визначається чинним законодавством, цим Положенням, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, встановленими для працівників  Драбівської селищної  ради.

  4.2. Начальник Відділу здійснює керівництво діяльністю Відділу, розподіляє обов’язки та завдання між працівниками, очолює та контролює їх роботу.

    4.3. На період відпустки або на час відсутності начальника Відділу, його обов’язки виконує головний спеціаліст Відділу.

5.Правовий статус начальника Відділу, його права та обов’язки

5.1. Відділ очолює начальник, який безпосередньо підпорядкований  селищному голові.

5.2. Начальника Відділу призначає на посаду та звільняє з посади селищний голова відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в  Україні», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

5.3. На посаду начальника Відділу призначається громадянин України, який вільно володіє державною мовою, який здобув ступінь вищої освіти не   нижче магістра (спеціаліста) та стажем роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 2-х років, або в інших сферах на керівних посадах стаж роботи не менше 2 років.

5.4. Начальник Відділу безпосередньо здійснює керівництво Відділом, спрямовує його діяльність, організовує та забезпечує виконання функцій, покладених на Відділ відповідно до законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку та Регламенту Драбівської селищної ради, визначає порядок роботи Відділу, розподіляє роботу між працівниками, несе персональну відповідальність, звітує перед селищним головою  про виконання покладених на   Відділ завдань, підписує (візує) документи, що подаються начальнику Відділу.

5.5. Начальник Відділу вносить керівництву пропозиції щодо заохочення працівників Відділу.

5.6. Начальник Відділу може залучати фахівців органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції відділу.

5.7. Вносить селищному голові пропозиції щодо вдосконалення роботи Відділу.

6.  Відповідальність працівників Відділу

6.1. Працівники Відділу зобов’язані дотримуватись законодавства  України, вимог цього Положення, змісту посадових інструкцій, Правил внутрішнього трудового розпорядку Драбівської селищної ради, сумлінно ставитись до виконання посадових обов’язків.

6.2. За порушення трудової та виконавчої дисципліни працівники Відділу притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством України.

                               7.Заключні положення

7.1. Відділ утримується  за рахунок коштів селищного бюджету відповідно до чинного законодавства.

7.2. Відділ ліквідується та реорганізується  Драбівською селищною радою у відповідності до чинного законодавства України.