На території Драбівської громади впроваджуються розподілені генерації
Енергетична система України будувалася як централізована з великими вузловими електростанціями та системою передачі електричної енергії з лініями високих класів напруг. В умовах повномасштабної збройної агресії російської федерації дана побудова об’єднаної енергетичної системи України показала свою вразливість, а саме у разі пошкодження великої кількості об’єктів генерації (електростанцій) та/або високовольтних трансформаторних підстанцій системи передачі можливе виникнення системної аварії з тривалим знеструмленням значної кількості споживачів.
Зважаючи на масштаби пошкоджень існуючих генеруючих потужностей та необхідність розосередження генерації для посилення стійкості енергосистеми виникла нагальна потреба в прискореному будівництві та розміщенні нової розподіленої генерації шляхом вжиття скоординованих організаційних, регуляторних, правових та економічних заходів.
Драбівська селищна рада не стала осторонь проблеми та за сприяння Драбівського селищного голови Світлани ОРЕЛ в 2025 році Товариством з обмеженою відповідальністю «Драбівська БЕС» заплановано будівництво установки з накопичення електроенергії до 10 МВт, що дозволить додатково захистити жителів громади від тривалої відсутності електроенергії та отримати бажану енергонезалежність.
До Черкаської обласної військової адміністрації комунальним підприємством «Драбівські теплові мережі» подано пропозиції щодо встановлення на потужностях підприємства конгенераційної установки з можливістю виробництва до 0,2 МВт електроенергії та 0,35 теплової. Комунальним підприємством замовлено технічні умови в операторів розподілу електричної енергії та газових мереж.
Драбівською селищною радою відповідно до плану заходів економічного, соціального та культурного розвитку Драбівської селищної територіальної громади для забезпечення безперебійного водопостачання заплановано встановлення на водозабір Центральний селища Драбів станцію з сонячними панелями при умові співфінансування інвестиційними організаціями. Пропозиції щодо об’єкту надано до «Черкаської агенції регіонального розвитку»
Впровадження технологій розподіленої генерації забезпечить створення нових робочих місць та є інструментом забезпечення енергетичної безпеки громади.