Вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

  • 233

Фото без опису

Щорічно 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у 1986 році було завершено спорудження саркофагу над четвертим енергоблоком, що означало завершення першого етапу ліквідації наслідків аварії.

Чорнобильська катастрофа є наймасштабнішою техногенною катастрофою, наслідки якої зачепили не тільки Україну, а й увесь світ. Важко уявити масштаби впливу аварії, якби не подвиг і самопожертва ліквідаторів, які ціною власного життя та здоров’я боролися з наслідками катастрофи.

Серед тих, які боролися зі страшним лихом було чимало наших земляків, які ризикуючи життям та здоров’ям, в ті пекельні дні з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

Своїх героїв треба знати, шанувати і пам’ятати. Час може лікувати від усього, але не від пам’яті. Бо саме пам’ять є рушієм еволюційного поступу в майбутнє й оберегом найвищих загально людських цінностей. І якщо народ пам’ятає уроки своєї   історії, він вартий того, щоб дивитись у майбутнє.

Напередодні цього дня, 13 грудня, у селищі Драбів відбувся захід з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Біля пам’ятного знаку  ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбувся мітинг за  участю  керівництва громади, голови Організації ветеранів селищної ради Валентини Крокосенко та ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Учасники мітингу поклали квіти до пам’ятника, вшанували хвилиною мовчання тих, хто відійшов у вічність та словами вдячності відзначили подвиг присутніх учасників ліквідації страшної аварії. 

Фото без опису

Після завершення заходу  учасники ліквідації наслідків аварії поділилися спогадами про події квітня 1986 року.

Фото без опису​​​​​​

На жаль, у 21 столітті Україна та вся світова спільнота зіткнулася з новою загрозою – з ядерним терором, який здійснює російська федерація.

Ми усі маємо пам’ятати, якими великими жертвами та надзвичайними зусиллями було локалізовано аварію на ЧАЕС, і разом з міжнародними партнерами маємо за будь-яку ціну не допустити нової техногенної катастрофи.

Слава Героям, що віддали своє життя у боротьбі з аварією на Чорнобильській атомній електростанції!