Безбар’єрність – це коли всім комфортно без вийнятків

  • 27

 

Фото без опису

Безбар’єрність - означає усунення барʼєрів не лише для осіб з інвалідністю, а загалом для маломобільних людей, молоді, жінок, літніх людей, дітей та інших.

Повномасштабна війна поставила перед нами нові складні завдання та  загострила питання безбар`єрності: наприклад, такі численні суспільні групи, як ветерани, які через поранення стали маломобільними, та внутрішньо переміщені особи, у т. ч.  діти, відчули на собі тягар бар’єрів у повсякденному житті.

На виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в Драбівській територіальні громаді   на засіданні виконавчого комітету затверджено План заходів на 2023-2025 роки з реалізації Національної стратегії, затверджено склад ради по безбар’єрності. Крім того рішенням селищної ради затверджено Програму створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення в Драбівській селищній територіальній громаді на 2024-2030 роки,  яка передбачає відповідне фінансування.

Створення безбар’єрного простору в громаді передбачає  реалізацію шістьох напрямків: 

- фізична безбар’єрність — створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп.

- інформаційна безбар’єрність — умови, за яких люди, незалежно від їхніх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їхні потреби та можливості.

- цифрова безбар’єрність — забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості.

- суспільна та громадянська безбар’єрність, яка передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громади та держави.

- освітня безбар’єрність — створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.

- економічна безбар’єрність — забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю.

Протягом 2024 року на території громади проведені наступні заходи:

  • здійснено  обстеження об’єктів фізичного оточення та послуг для осіб з інвалідністю;
  • облаштовано додатково новими пандусами та підйомниками відповідно до норм ДБН: приміщення двох банків, однієї аптеки, приміщення по вул.Центральна, 69 селища Драбів в якому знаходиться відділ ЦНАП;
  • суб’єктам господарювання рекомендовано при підготовці проектно-кошторисної документації на реконструкцію чи капітальні ремонти будівель враховувати потреби маломобільних груп населення;
  • в ЦНАП Драбівської селищної ради, створено та розміщено інформаційні таблички, вказівники з застосуванням шрифту Брайля;
  • КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» Драбівської селищної ради проведено просвітницькі заходи з учителями, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, асистентами вчителів закладів загальної середньої освіти та асистентами вихователів закладів дошкільної освіти громади;
  • соціально важливі установи та заклади освіти громади підключено до швидкісної мережі Інтернет;
  • в закладах освіти, в яких перебувають діти з особливими освітніми потребами, облаштовано ресурсні кімнати або ресурсні куточки; Кімнати облаштовані меблями, матеріали для проведення занять, соціально-побутового орієнтування, корекції розвитку дитини. Учасники освітнього процесу мають доступ до електронних версій підручників;
  • при відділі з питань ветеранської політики селищної ради створено Ветеранський простір, який відповідає всім вимогам доступності для маломобільних груп населення.

     Безбар’єрність – це про індивідуальні потреби кожної людини та про спільну відповідальність.  Кожна людина заслуговує почуватися зручно, з якимим б життєвими викликами вона не зіткнулась. Тому завдання органів влади допомагати всім цим людям  за замовчуванням. Поки наші права і свободи захищають на лінії фронту, ми зобов’язані їх розвивати та втілювати в тилу.

Фото без опису