Оперативні дані щодо захворюваності на грип та ГРВІ
Золотоніський районний відділ ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» інформує щодо епідситуації із захворюваності на ГРВІ, в т. ч. СОVID -19 по Золотоніському району.
За період з 17 по 23 січня 2025 року (4-й тиждень року) рівень захворюваності на ГРВІ по району, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 12,6 %, нижче епідпорогу на 35,5 % (по області- на 30,6 %).
За даними медичних установ громад району захворіло всього 402 жителі району ( на 58 менше від попереднього тижня).
Питома вага дітей до 17 років серед загального числа хворих зменшилася з 45,9 до 38,3 % (по області 49,3 %) - захворіло в районі 154 дитини, з них найбільше у віковій категорії 5-14 років – 50,6 % .
Серед загального числа захворілих лабораторно підтверджених випадків СОVID -19 не зареєстровано.
Кількість шпиталізованих з приводу гострих респіраторних інфекцій у порівнянні з попереднім тижнем зменшилася з 7 хворих до 1 ( по області на14,4 %).
Зокрема, в розрізі територіальних громад зареєстровано випадків ГРВІ :
Золотоніська ТГ - 149, Чорнобаївська ТГ - 49
Піщанська ТГ - 29, Іркліївська ТГ - 48,
Вознесенська ТГ - 20, Драбівська ТГ - 26,
Новодмитрівська ТГ - 19, Шрамківська ТГ - 14,
Гельмязівська ТГ - 24, Великохутірська ТГ - 9.
Зорівська ТГ - 15,
З метою попередження поширення захворюваності на ГРВІ, включно з СОVID-19, рекомендується дотримуватися проведення усім відомих протиепідемічних та профілактичних заходів (захворівші не повинні відвідувати колективи по місцях навчання чи роботи та громадські місця, не використовувати загальний транспорт, в разі нагальної потреби при відвідуванні медичних закладів, аптек - обов’язково надягати захисні маски, витримувати дистанцію;
не забувайте всі дотримуватися особистої гігієни, провітрювати приміщення та робити вологі прибирання, запобігати контакту з хворими, тощо).
Надійним захистом проти інфекцій є щеплення.
В аптеках можна придбати вакцини проти грипу за власний кошт і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я, а проти СОVID -19 можна щепитись безкоштовно.
За повідомленням ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» спостерігається більш широке регіональне поширення вірусу грипу: його циркуляція зросла з 12-ти до 16 регіонів України (64 %).
При перших проявах хвороби звертайтеся за медичною допомогою.
ЗИЧИМО ВСІМ ДОБРОГО ЗДОРОВ’Я !