Інформація щодо епідситуації із захворюваності на ГРВІ, в т.ч. СОVID-19 по Золотоніському району

  • 173

Фото без опису 

    Золотоніський районний відділ ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» інформує щодо  епідситуації  із захворюваності на  ГРВІ, в т. ч. СОVID -19 по Золотоніському  району.  Аналіз щотижневої захворюваності на ГРВІ свідчить, що інтенсивність епідпроцесу  іде на зниження. Рівень захворюваності по району за останній, 12-й тиждень поточного року, тобто з 14 по 20 березня, знизився, порівняно з попереднім тижнем на  18,7 % (по області на  4,9 %),  але  рівень  епідпорогу  ще перевищений  на  110,8% (минулого тижня –на 159,4 %); по області також спостерігається високий рівень перевищення епідпорогу за 11-й тиждень).

За даними медичних установ громад  району захворіло всього 1314 жителів району  (на 33 випадки менше від  попереднього тижня).

 Питома вага дітей до 17 років серед загального числа хворих збільшилась  з   44,3 % до 54 % (по області  50,2%) - захворіло  в  районі 710 дітей, з них найбільше у віковій категорії 5-14 років – 450 (63,4% проти 53,4% ).

 У зв’язку з високим рівнем захворюваності на ГРВІ, по рішенню адміністрації навчально-виховних закладів, продовжували призупинятися навчально - виховні процеси в режимі офлайн,  в основному по окремих класах, в 9 загально-освітніх закладах Золотоніської, Гельмязівської,  Новодмитрівської, Драбівської, Іркліївської ТГ.

 Серед загального числа захворілих лабораторно підтверджених випадків  СОVID -19  не зареєстровано.

Кількість шпиталізованих з приводу гострих респіраторних інфекцій у порівнянні з  попереднім тижнем  зросла з 19 до 31 хворого ( по області ця кількість знизилась  на 3,3 %). Серед  ушпиталених питома вага дітей по району склала 71 % проти 47,4% (22 особи), по області -46,1%.

Зокрема, в розрізі територіальних громад зареєстровано  випадків ГРВІ :

Золотоніська ТГ        - 682,                          Чорнобаївська ТГ      - 111,

Піщанська ТГ           -   94,                           Іркліївська ТГ            -  95,

Вознесенська ТГ       -  43,                           Драбівська ТГ            - 60,

Новодмитрівська ТГ -  106,                         Шрамківська ТГ       -  27,

Гельмязівська ТГ       -  61,                          Великохутірська ТГ  - 8.

Зорівська ТГ              -   27,

 

Рівні захворюваності на грип та ГРВІ  на 12-му тижні перевищують  епідпоріг  у  8-ми  територіальних громадах: у  Золотоніській - на 271,8 %,  Піщанській – на 211,1 %,  Новодмитрівській – на 131,3 %, Вознесенській на 90,3 %;  Гельмязівській- 66,1 %, Зорівській на 62,4 %,  Чорнобаївській – 21,7 %, Іркліївській  ТГ- на 14,9%.

За повідомленням ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» регіональне поширення вірусу грипу спостерігається на однаковому рівні: його циркуляція встановлена у 22  регіонах України (88 %).

  З метою попередження поширення захворюваності  на  ГРВІ, включно з СОVID-19, рекомендується усім дотримуватися проведення відомих протиепідемічних та профілактичних заходів (захворівші не повинні відвідувати колективи по місцях навчання чи роботи та  громадські місця, не  використовувати загальний транспорт, в разі нагальної потреби при відвідуванні медичних закладів, аптек - обов’язково надягати захисні маски,  витримувати дистанцію;

 не забувайте всі дотримуватися особистої гігієни, провітрювати приміщення та робити вологі прибирання,  запобігати контакту з хворими, тощо).

25 лютого поточного року на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС  Золотоніської РВА заслухане питання щодо заходів по недопущенню поширення грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРВІ) в  Золотоніському районі (прийняте рішення – протокол № 3). В районі, як і в області, продовжують діяти протиепідемічні та профілактичні заходи.

Згідно рішення керівникам  підприємств, установ, та організацій, незалежно від форм власності,   необхідно:

забезпечити  дотримання  протиепідемічного режиму  на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форм власності, у місцях масового перебування людей (залізничні вокзали і станції, автовокзали (автостанції), тощо);

організувати проведення вологого прибирання пасажирського транспорту після закінчення робочої зміни з використанням засобів дезінфекції, що дозволені законодавством до застосування; недопущення виходу на лінію транспорту з несправною опалювальною  системою;

обмежити проведення  масових заходів у закритих приміщеннях.

       Надійним захистом проти інфекцій є щеплення, яке  можна зробити у закладі охорони здоров’я. За повідомленням ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» регіональне поширення вірусу грипу спостерігається на однаковому рівні: його циркуляція встановлена у 22   регіонах України (88 %).

  При проявах  хвороби звертайтеся за медичною допомогою і без призначення   лікаря не вживайте антибіотики, тому що завдасте шкоди своєму організму.

                                                                     ЗИЧИМО ВСІМ ДОБРОГО  ЗДОРОВ’Я!