Профілактика девіантної поведінки серед вразливих сімей громади

  • 261

 Фото без опису

Соціальні норми поведінки необхідно дотримуватися всім членам сучасного суспільства. Іноді деяким людям властиво виходити за встановлені межі, демонструючи поведінку, яка відхиляється від норм або девіантну поведінку, що суперечить прийнятим правилам і нормам, яка проявляється у формі жорстокого ставлення до людей, пристрасті до шкідливих звичок – алкоголю, наркотиків тощо.

На появу таких ознак девіантної поведінки  впливає соціальне середовище людини. Враховуючи те, що в Україні третій рік продовжуються військові дії та збройні конфлікти- загострюється соціально-економічна криза та знижується загальний рівень добробуту населення, погіршується психічне здоров’я, зростає кількість представників вразливих категорій.

Найчастішим наслідком такої поведінки є вчинення домашнього насильства в сімї, від якого страждають всі її члени.

З метою формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у сім’ї/приватних стосунках, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед до постраждалих дітей, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків, а також будь-яких звичаїв і традицій, що на них ґрунтуються; оцінювання вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства; формування у кривдників нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках та в сім’ї в цілому, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, 03 квітня поточного року фахівцями із соціальної роботи відділення соціальної роботи комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Драбівської селищної ради спільно із поліцейським офіцером Драбівської громади здійснено виїзд до 5 сімей, в яких виховується 9 малолітніх/неповнолітніх дітей, з них 4 сім’ї, які спіткнулися із проблемою домашнього насильства. Означені сімї проживають на території сіл Перервинці, Бойківщина та селищ Драбове-Барятинське, Драбів.

Під час візитів у сімї, у рамках надання соціальних послуг соціального супроводу та консультування з батьками та іншими членами родин проведено інформаційно-профілактичні бесіди щодо формування здорового способу життя та профілактики психічного здоровя, покращення міжособистісних стосунків, емоційних контактів між членами родин для комфортного та безпечного проживання дітей у них, підвищення виховного потенціалу батьків у вихованні дітей та виконання батьками належним чином своїх батьківських обовязків.

Працівником поліції здійснено профілактичну та інформаційно-розяснювальну роботу щодо правничих послуг, які можуть отримати особи, які постраждали від домашнього та / або насильства за ознакою статі, та опис порядку звернення до системи надання безоплатної правничої допомоги.

Фото без опису