Як дізнатися реквізити рішення державного реєстратора з метою оскарження?

  • 760

Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.

Якщо скарга подається до Міністерства юстиції України, його територіальних органів, то вона повинна відповідати вимогам, визначеним частиною п’ятою статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон), Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1128.

У випадку оскарження рішення державного реєстратора, у скарзі необхідно вказати, окрім іншого, реквізити рішення, а саме: дату та номер.

Інформація з Державногореєструречових правна нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав)є відкритою, загальнодоступною та платною, крім випадків, передбачених Законом.

Інформація з Державного реєстру прав надається у паперовій або електронній формі, що має однакову юридичну силу.

Інформація з Державного реєстру прав у паперовій формі надається державним реєстратором, уповноваженою особою фронт-офісу або помічником нотаріуса.

Фронт-офіс - центр надання адміністративних послуг, акредитований суб’єкт, що здійснює повноваження виключно в частині забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.

Інформація з Державного реєстру прав в електронній формі надається через  веб-портал Мін’юсту в рубриці «Он-лайн сервіси» з подальшим обранням «Он-лайн будинок юстиції» та «Інформація з реєстрів», «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно».

Довідкова інформація та методична допомога щодо складання скарг надається Головним територіальним управлінням юстиції у Черкаській області за телефоном (0472) 33-00-27 або за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185, каб. 244.