Підведено підсумки обласного фольклорного свята «Свята Покрівонько, покрий мою голівоньку!»

Згідно наказу управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації № 85 від 28.05.2021р. з 14 по 22 жовтня 2021 року в тісній співпраці з Центром культури, дозвілля та спорту Чигиринської ТГ відбулося обласне фольклорне свято «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку» в рамках проведення ініційованого відділом фольклору та етнографії КУ «ОЦНТ та КОР» Черкаської обласної ради Мандрівного фольклорного фестивалю «УЗВАР-фест».

Мета заходу – популяризація та збереження весільної обрядовості Черкащини, сприяння творчому розвитку молоді, діяльності аматорських фольклорних колективів, піднесення важливої ролі носіїв фольклору як основного джерела передачі молодому поколінню соціального досвіду, багатої духовної культури народу, його національної ментальності, світогляду.

У дистанційному святі було презентовано відео 23 аматорських фольклорних колективів Черкащини по двох категоріях: «Просили батько й мати, і ми просимо до нас на весілля» та «Заспіваймо весільної». Аматори демонстрували відтворений фольклорний матеріал своїх населених пунктів (Чигиринської, Гельмязівської, Іваньківської, Великохутірської, Христинівської, Лисянської, Драбівської, Леськівської, Мліївської, Монастирищенської, Кам'янської, Білозірської, Шрамківської, Катеринопільської, Корсунь-Шевченківської територіальних громад).

Глядачі щиро підтримали учасників свята та своїми численними «вподобайками» визначили кращі відео:

У категорія «Заспіваймо весільної»:

3 місце отримав Народний аматорський фольклорно-автентичний колектив «Родовід» Білоусівського сільського Будинку культури Драбівської селищної ради. Художній керівник – Валентина Ткаченко (95 «вподобайок»).

Вітаємо! Бажаємо творчих успіхів!