Паліїв трави прирівнюватимуть до диверсантів

  • 492

Спалювання сухої рослинності у воєнний час може бути прирівняне до диверсійної роботи, що спрямована на обмеження огляду місцевості бійцями військових частин ЗСУ.

Фото без опису

Доволі тепла погода, що встановилась на території Черкаської області, спонукає на непоодинокі випадки спалювання мешканцями області сухої рослинності. Такі дії суттєво відволікають органи та підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій України від здійснення своїх безпосередніх функцій та спричиняють значні витрати паливно-мастильних матеріалів для ліквідації таких пожеж, що, у свою чергу, суттєво обмежує можливості пожежно-рятувальної служби оперативно реагувати на випадки можливих пожеж та руйнувань, що можуть виникнути у разі загострення військових дій.

3 березня 2022 року парламентом України внесено зміни до кримінального кодексу України. Зокрема, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення державних або інших дій, спрямованих на масове знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер внесено і навмисні підпали, в тому числі і сухої рослинності. 

Особи, винні у виникненні пожеж у екосистемах будуть притягатись до адміністративної та кримінальної відповідальності відповідно до чинного законодавства.

За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф у розмірі від 3060 до 6120 грн. За ті ж дії, вчинені на природоохоронних територіях, паліям загрожує штраф у розмірі від 6120 до 12240 грн., та під час воєнного стану дії, що становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни. Такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Старостам сіл, інформувати населення, лісокористувачів, керівників сільгосппідприємств, землекористувачів незалежно від форм власності щодо питань з дотримування правил пожежної безпеки у лісових масивах, сільгоспугіддях, недопущення спалювання сухої трави і залишків рослинності.