Безпека дітей та належні умови проведення: як на Черкащині складатимуть НМТ

  • 233

Безпека дітей та належні умови проведення: як на Черкащині складатимуть НМТ

 Фото без опису

Під головуванням Лариси Кошової відбулася нарада щодо підготовки до проведення національного мультипредметного тесту в Черкаській області.Фото без опису

Обговорювали тему спільно з освітянами, правохоронцями, медиками, керівниками інших структур області. Завітала до регіону й директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.

Відкриваючи нараду, Лариса Кошова наголосила на координації спільної роботи задля створення безпечних умов проведення Національного мультипредметного тесту на Черкащині.

У цьому році замість проведення зовнішнього незалежного оцінювання наші випускники мають складати національний мультипредметний тест: «Разом маємо забезпечити належні умови проведення НМТ, а основне – наші випускники, які проходитимуть тестування, мають перебувати в безпечних умовах, адже безпека наших дітей – найперше наше завдання».Фото без опису

Начальник Управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський розповів про здійснені заходи щодо проведення мультипредметного тесту упродовж трьох сесій: основної, додаткової та спеціальної.

За наявною інформацією тестування НМТ під час основної сесії проходитимуть 6177 осіб.

Спільним наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Київського регіонального центру оцінювання якості освіти від 17.06.2022 № 61/24 затверджено мережу з 23 тимчасових екзаменаційних центрів, які розташовані в 12 округах, а саме: у містах Золотоноша, Черкаси, Сміла, Канів, Умань, Жашків, Корсунь-Шевченківський, Шпола, Тальне, Христинівка, Чигирин, Кам’янка на базі 20 закладів загальної середньої освіти та 3-х закладів вищої освіти. Усі 23 екзаменаційні центри залучені до організації і проведення основної сесії, яка триватиме з 18 липня по 10 серпня.Фото без опису

Варто зауважити, що для проведення тестування обрані безпечні місця, неодмінно з укриттями на випадок повітряної тривоги.

– Якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога, то тестування одразу переривається, а його учасників доправляють до безпечного укриття. А після відбою тривоги тестування продовжується. Якщо ж тривога буде тривалою, учасникам буде запропоновано пройти тест у межах додаткової сесії, – поінформував Валерій Вікторович.

Екзаменаційні центри технічно спроможні забезпечити проведення НМТ. У кожному з них створено до 55 робочих місць, обладнаних комп’ютерною технікою, яка відповідає вимогам Українського центру оцінювання якості освіти. Крім того, сформовано резервну мережу для проведення НМТ.

У червні здійснено перевірку підключення екзаменаційних центрів до мережі Internet та можливості відтворення персональними комп’ютерами певного об’єму інформації.

Роботу центрів забезпечуватимуть 192 особи, з них: відповідальні за екзаменаційні центри, помічники відповідальних та старші інструктори. Усі вони пройшли навчання на базі обласного інституту післядипломної освіти педпрацівників. А також проведено навчання працівниками Київського регіонального центру оцінювання якості освіти з визначеним персоналом екзаменаційних центрів Черкаської області.

11 серпня буде уточнено кількість учасників національного мультипредметного тесту, які проходитимуть тестування під час додаткової сесії з 16 по 20 серпня. Кількість учасників буде значно меншою, тому і кількість екзаменаційних центрів зменшиться. Це буде організовано для тих учасників, які не зможуть прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії НМТ.

Тестування у межах НМТ 2022 року завершиться спеціальною сесією, яку заплановано з 12 по 16 вересня для учасників, які не зможуть пройти тестування у попередніх сесіях через важливі причини.

– Попереду нас чекає проведення важливої роботи, адже національний мультипредметний тест буде проводитися з 18 липня по 16 вересня. Тому звертаюся до усіх присутніх і прошу долучитися усім службам до створення відповідних умов для безпечного проведення національного мультипредметного тесту в складних реаліях військової агресіїї російської федерації, – резюмував свій виступ Валерій Данилевський.

Директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва означила алгоритм проведення НМТ для вступу на бакалаврат та магістратуру, ЗНО для вчителів.Фото без опису

Окремо Світлана Вікторівна зупинилася на питанні недопущення поширення інформації про назву, адресу закладів, на базі яких створено тимчасові екзаменаційні центри, а також про графік проведення НМТ.

У продовження зустрічі присутні обговорили ключові напрямки координації співпраці щодо створення безпечних умов проведення Національного мультипредметного тесту в 2022 році.