Професійна реабілітація осіб з інвалідністю

  • 414

Фото без описуВідповідно до статті 38 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» професійна реабілітація передбачає відновлення знижених або втрачених професійних функцій, відбір професії та адаптацію до неї особи з інвалідністю, поновлення трудової діяльності особи з інвалідністю в колишній або новій професії.

Професійна реабілітація спрямовується на забезпечення конкурентоспроможності особи з інвалідністю на ринку праці і її трудового влаштування як у звичайних умовах, так і у спеціально створених умовах праці.

Особи з інвалідністю в рамках реалізації права на освіту можуть отримати професійну реабілітацію в державних реабілітаційних установах, підпорядкованих Мінсоцполітики, а також і в інших навчально-реабілітаційних установах державної чи комунальної форми власності.

Одним з таких закладів є навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут» (далі – навчальний заклад) – заклад фахової перед вищої та вищої освіти, який здійснює підготовку здобувачів за освітнім ступенем бакалавр, молодший бакалавр та за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр за спеціальностями «Облік і оподаткування», «Економіка», «Економічна кібернетика», «Комп’ютерні науки», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Соціальна робота» та «Психологія» на основі базової загальної середньої освіти (9 класів), повної загальної середньої освіти (11 класів), диплому кваліфікованого робітника.

Також на базі освітнього ступеня бакалавра, спеціаліста, магістра надається можливість здобуття другої вищої освіти без здачі ЗНО.

Навчальний заклад запрошує всіх бажаючих навчатись на денній, заочній та дистанційній формі здобуття освіти на державній та контрактній основі.

Зараховані на навчання до навчального закладу (студенти з інвалідністю І-ІІІ груп та діти з інвалідністю до 18 років) забезпечуються стипендією та знаходяться на державному утриманні (безкоштовне чотирьох разове харчування, цілодобова медична допомога). Студентам навчального закладу пенсії виплачуються в повному обсязі.

В навчальному закладі встановлено міжповерховий підйомник, перехідна галерея з навчального корпусу до гуртожитку, створено безбар’єрне середовище, що дає можливість навчатись у закладі особам з числа маломобільної групи населення.

За додатковою інформацією звертатись за тел.: (03849) 3-26-72,

моб.: (068) 176-96-17, моб.: (067) 939-41-78,

або за адресою: Хмельницька обл., м.Кам’янець-Подільський,  вул. Годованця, 13

Також надання інформації щодо професійної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та осіб інших пільгових категорій здійснюється відділом соціального захисту та охорони здоров’я  Драбівської селищної ради за адресою: смт Драбів, вул. Центральна, 69, каб 205, або за тел. 0971730915