Новації у міграційному законодавстві

  • 319

 

Фото без опису

20 жовтня 2023 року набули чинності зміни до Закону України «Про імміграцію» та постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання у сфері міграції» щодо вдосконалення умов і порядку імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства. Законодавчо визначено обставини, за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається підставою для надання дозволу на імміграцію.

Відтепер порядком провадження за заявами іноземців щодо отримання дозволу  на імміграцію в Україні, які перебувають у шлюбі з громадянином України або іммігрантом більше 2-х років, обов’язковим є проходження тестування та співбесіди чи опитування. При цьому, тестування та співбесіду проходитимуть обоє з подружжя, а питання будуть складені індивідуально під кожну пару. Опитувальник буде налічувати 45 питань, співбесіда триватиме не більше 3-х годин і буде фіксуватися як відео- або аудіозапис. Окрім зазначеного, до співбесіди працівники міграційної служби можуть залучати і родичів подружжя.

Таким чином визначатимуться обставини, за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається підставою для надання дозволу на імміграцію.

          Центрально-південне міжрегіональне управління ДМС