Соціальна робота, як основний і найбільш ефективний спосіб вирішення проблеми соціального сирітства

Дата: 26.05.2021 14:49

Сім’я – це перший соціальний інститут у житті будь-якої людини і важливий чинник її успішної соціалізації в майбутньому. Саме тому соціальна робота із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, направлена на збереження родини для дитини, розглядається як основний і найбільш ефективний спосіб вирішення проблеми соціального сирітства.

З метою недопущення означеної проблеми, 25.05.2021 спеціалістами із соціальної роботи комунального закладу "Центр надання соціальних послуг" відвідано 5 сімей, в яких виховується 16 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах в селах Жорнокльови, Левченки, Тополі. З них: 2 багатодітні родини, де мами вживають алкогольні напої, 1 сім’я учасника АТО, 1 родина, де мама неналежним чином виконує батьківські обов’язки та 1 сім’я, в якій батько був засудженим до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

В ході роботи були обстежені умови проживання дітей, наявність продуктів харчування, сезонного одягу та взуття.

З дорослими проведено профілактичні бесіди щодо попередження сімейного неблагополуччя, налагодження міжособистісних взаємовідносин, ведення здорового способу життя, формування усвідомленого та відповідального батьківства, попередження раннього соціального сирітства та організації змістовного дозвілля дітям.