Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Оформлення паспорта
Особам, які досягли 16-ти річного віку паспорт оформлюється на 10 років на підставі особистої заяви-анкети.
Особі, яка не досягла 16-річного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.
Особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, - на підставі заяви-анкети особи або її законного представника.
Громадянин України не може мати більше двох діючих паспортів для виїзду за кордон.
Для оформлення паспорта до територіального органу або підрозділу ДМС України подається наступний перелік документів:
-
паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);
-
свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, - у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 14-річного віку. Якщо батьки або один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України;
-
документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, - у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків;
-
документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;
-
у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, - може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування. Фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.
Документи видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (апостильованими) з перекладом на українську мову, засвідченими нотаріально на території України або Посольством/Консульством, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Обмін паспорта
Обмін паспорта здійснюється у разі:
- зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон;
- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта для виїзду за кордон;
- закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон;
- непридатності паспорта для виїзду за кордон для подальшого використання.
При цьому заявник подає:
- паспорт для виїзду за кордон, що підлягає обміну;
- документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну;
- заяву про повернення паспорта для виїзду за кордон, що підлягає обміну, після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому віз або у випадках, якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі;
- документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати.
У разі виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (крім закінчення строку дії паспорта), особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій). Звертаємо увагу, що паспорти, які підлягають обміну у зв’язку зі зміною прізвища, імені або по батькові особи, вважаються недійсними та підлягають знищенню.
Особливості оформлення паспорта дітям
Для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, що не досягла 16-річного віку, заявник разом з вище вказаними документами також подає оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:
- документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);
- договору про влаштування дитини до прийомної сім’ї;
- договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
- рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування);
- рішення суду про встановлення опіки (піклування);
- договору про патронат.
Транслітерація імені та прізвища
У паспорті для виїзду за кордон прізвище та ім’я особи зазначається українською мовою та через скісну риску - латинськими літерами відповідно до правил транслітерації (регламентується постановою КМУ №55 від 27.01.2010 (зі змінами)).
На письмове прохання заявника внесення прізвища та імені особи, на ім’я якої оформлюється паспорт для виїзду за кордон, латинськими літерами може бути виконано відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, оформлених компетентними органами України, або документах, що підтверджують факт народження, зміни імені (у тому числі у разі укладення або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку. Написання прізвища особи у паспорті для виїзду за кордон може бути виконано відповідно до написання прізвища її дитини/батьків (або одного з них)/одного з подружжя у раніше виданих їм паспортах для виїзду за кордон (у тому числі в паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо дитина/батьки/одне з подружжя є іноземцями).
Дізнатися транслітерацію Вашого імені та прізвища відповідно до норм чинної постанови КМУ можна на відповідній сторінці Державної міграційної служби України.
Драбівський сектор УДМС у Черкаській області