Фонд направив 54 млн грн на фінансування допомог на поховання у 2021 році

• Переглядів: 191

Упродовж 2021 року Фонд соціального страхування України надав допомоги на поховання родинам 13,2 тис. працюючих українців. Це на 1,4 тис. страхових випадків або 12,2% більше, ніж упродовж 2020 року. На фінансування зазначених допомог Фонд направив 54,2 млн гривень. Допомоги були виплачені сім’ям померлих або особам, які здійснили поховання, у розмірі 4 100 гривень. Також допомога на поховання надається у разі смерті членів сім’ї, які перебували на утриманні застрахованої особи (не мали самостійних джерел засобів до існування). Призначення допомоги здійснюється на підставі свідоцтва про смерть та оригіналу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть або оригіналу довідки про смерть, виданих для отримання допомоги на поховання. Окремо зазначимо, що до наведених даних не включено відшкодування Фондом вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого, які фінансуються ФССУ у разі смерті застрахованих осіб через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання.

Українці отримали 778 млн грн допомог від ФССУ за час догляду за хворими родичами

• Переглядів: 605

За оперативними даними упродовж 2021 року 227,7 тисячі застрахованих осіб знаходились на лікарняному по догляду за хворим членом сім’ї, у тому числі за хворими дітьми до 14 років. Фонд соціального страхування України компенсував їм втрачений заробіток за весь період здійснення догляду на загальну суму 778,7 млн гривень.

Реформа лікарняних: українці оформили понад 4,5 млн електронних документів

• Переглядів: 584

Від початку реформи електронних листків непрацездатності українці понад 4,5 млн разів скористались новою послугою. Таку цифру повідомляють у Пенсійному фонді України. Водночас, згідно даних МОЗ, в електронній системі охорони здоров’я було створено більше 6 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність, на підставі яких для працевлаштованих українців формуються е-лікарняні.

У 2021 році за лікарняними від ФССУ звернулись понад 3 млн працюючих

• Переглядів: 477

За підсумками 2021 року на пів мільйона більше українців звернулись до Фонду соціального страхування України за допомогами по тимчасовій непрацездатності в разі лікування захворювань, травм, догляду за хворими рідними, проходження самоізоляції від COVID-19 тощо.

Середній розмір допомоги по вагітності та пологах від Фонду склав 40,5 тис. гривень

• Переглядів: 197

Понад 125 тисяч працюючих українок знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року. Фонд соціального страхування України профінансував для них понад 5 мільярдів гривень допомог по вагітності та пологах.

Фонд виплатив 5 млрд грн декретних у 2021 році

• Переглядів: 191

За оперативними підсумками 2021 року Фонд соціального страхування України профінансував понад 5 мільярдів гривень допомог по вагітності та пологах для працюючих українок. Це на понад 0,1 млрд гривень більше, ніж упродовж 2020 року.