Звільнення від ДПА та вступ до закладів вищої освіти цього року відбудеться за спрощеним механізмом
До відома керівників закладів загальної середньої освіти, випускників та їхніх батьків
До відома керівників закладів загальної середньої освіти, випускників та їхніх батьків
Останні тижні в країні були напруженими: фактично щодня з’являлися повідомлення про замінування шкіл у різних районах країни. На щастя, всі ці повідомлення виявилися хибними, втім вони добряче попсували нерви і вчителям, і дітям, і батькам.
16 лютого 2022 року у закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с. Драбове-Барятинське педагоги Івко О.М. та Мазниця М.О. провели бінарний урок у 9 класі, присвячений творчості Т.Г.Шевченка. Головний акцент на уроці було зроблено на загальній характеристиці другого періоду творчості письменника, першій та другій його подорожах Україною, географічних об’єктах,що входять до світової спадщини ЮНЕСКО. Творчий урок був побудований на активному використанні мультимедійних засобів навчання. Цікавими були різні форми роботи: інсценування, декламування віршів, нестандартне оцінювання, методики «Фішбоун», «Хмара слів», ланцюжок, обмін враженнями, робота з медіа текстами тощо. Реалізуючи принцип доброчесності, учнями здійснювалося самооцінювання своєї діяльності. Атмосфера доброзичливості, яка панувала на уроці, сприяла ефективній співпраці учнів та вчителів.
Народна педагогіка надає великого виховного значення українським національним святам, які переважно пов’язані із порами року. А діти вже з чотирьох - п’яти років виявляють природний потяг до громадського життя. Яскраве свято відбулося 16 лютого 2022 року для дітей закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Яблунька» с. Драбове-Барятинське.
Відповідно до Указу Президента України Україна вперше 16 лютого відзначає День єднання. Проведення заходів до Дня єднання є надзвичайно важливим для патріотичного виховання, згуртування молоді.
У 2020 році під патронатом першої леді України Олени Зеленської почалась масштабна реформа системи шкільного харчування, яке є однією з цілей, визначених Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі, затвердженою Указом Президента України від 25.05.2020 № 195/2020.
Повідомляємо, що Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України з 15 по 18 лютого 2022 року проводить семінар-наради з питань науково-методичного супроводу реформи Нової української школи «Організація освітнього процесу в 5-х класах закладів загальної середньої освіти», під час яких будуть розглянуті особливості впровадження державного стандарту базової середньої освіти; методичні рекомендації щодо розроблення освітньої програми закладу загальної середньої освіти на основі типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти; особливості вибору модельних навчальних програм; результати апробації пілотних матеріалів з навчальних предметів/інтегрованих курсів закладами-учасниками інноваційного проєкту. Семінари-наради відбудуться, в онлайн форматі за посиланнями:
В Україні останнім часом почастішали випадки псевдоповідомлень про замінування, особливо закладів освіти. Прикро, що частина таких анонімних повідомлень надходила від школярів.
Атестація педагогічних працівників — важливий етап діяльності навчального закладу. Відповідно до Закону України «Про освіту» атестація — це система заходів, спрямованих на всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюються кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.